Е-декларації для гуманітарних вантажів: як це працює

Задля пришвидшення процесу оформлення гуманітарних вантажів на українському кордоні, запроваджено електронну систему митного декларування, повідомляють у Державній митній службі. Тепер людина, відповідальна за вантаж, може у будь-якій країні світу зайти за посиланням https://customs.help.gov.ua/ukr/import-notification/ та заповнити декларацію онлайн.

«Всі анкети відразу потрапляють до бази даних Державної митної служби України та дублюються декларанту на електронну пошту», — розповідають в ДМСУ. Якщо декларант має Електронний цифровий підпис, BankID чи MobileID електронну декларацію також можна заповнити на сторінці Єдиного вікна Держмитслуби — https://cabinet.customs.gov.ua/ .

Втім, повністю відмовитися від фізичних носіїв інформації не вдасться. Після того як копія декларації прийде на електронну пошту, її потрібно роздрукувати та поставити підпис. Під час перетину кордону саме цей документ потрібно надати митникам.

«Сервіс пришвидшить ввезення вантажу на територію України та посприяє зменшенню черг у митних пунктах», — вважають у ДМСУ.