Які документи має надати постачальник

На етапі підготовки міжнародного перевезення вантажів потрібно переконатися у тому, що постачальник може надати всі необхідні документи з інформацією про вантаж. Це важливо не тільки для впевненості отримувача у якості товару, але й для оформлення вантажу на митниці. До документів, які готує постачальник належать:

1. Рахунок-фактура (Invoice). Документ, де продавець вказує назву, вид, кількість та ціну товарів. Крім того, у інвойсі повинна бути інформація про умови доставки та отримувача. Інколи постачальники можуть використовувати два види таких рахунків: проформу та commercial invoice. Перший відправляється покупцю до оплати товару, другий — після.

2. Пакувальний лист. Тут відправник вказує вагу та об’єм кожної одиниці товару, а також як його упаковано. Згідно цьому документу перевіряється цілісність вантажу на кожному етапі перевезень.

3. Сертифікат походження. Містить інформацію про країну, де товар було вироблено чи оброблено. Оформленням цих документів займаються постачальники, потім їх завіряють у Торговельно-промисловій палаті. Цей сертифікат не є обов’язковим при перетині кордону, але з ним імпортер може уникнути деяких видів митних зборів.

Залежно від типу вантажу міжнародні правила вимагають надання ряду документів та сертифікатів. Наприклад, для вантажів, які належать до категорії небезпечних, потрібно надавати паспорт MSDS — опис хімічних та фізичних якостей вантажу з інструкцією щодо поводження з ним. А якщо перевозять тварин чи рослини, необхідно отримати ветеринарний/фітосанітарний сертифікат, що свідчить про безпеку вантажу.