Митний брокер: хто та навіщо потрібний?

Митне оформлення товарів під час імпорту та експорту є обов’язковим для будь-якого виду міжнародних вантажних перевезень. Декларування, збір необхідних документів та сертифікатів, сплата митних зборів — все це включає процедура оформлення. Людині, яка стикається з цим вперше, доволі важко розібратися у всіх нюансах, що може стати причиною зриву строків та штрафів за «простій» вантажу на митниці, або й зовсім до відмови у перетині кордону.

Митний брокер — це спеціаліст, який після підписання договору з вантажовласником, бере на себе всі обов’язки з коректного оформлення партій товарів. 

Що входить у митно-брокерські послуги?

1. Акредитація зовнішньоекономічної діяльності.

Юридична особа зобов’язана отримати акредитацію в Державній митній службі перед початком міжнародної торговельної діяльності. Така реєстрація означає, що інформацію про діяльність компанії чи ФОП внесуть в Реєстр осіб, які здійснюють операції з товарами.

2. Підготовка та отримання необхідних документів, залежно від митного режиму.

Основі види режимів: імпорт, експорт та транзит вантажів через територію країни. В режимі імпорту брокер перевірить, чи є у клієнта договір, накладна, пакувальні та транспорті листи, квитанції, сертифікати походження та безпеки, отримані від постачальника. Якщо клієнт сам є постачальником та готує вантаж до відправлення, то митний брокер займається отриманням всіх необхідних сертифікатів та дозволів. 

3. Визначення коду товарів згідно Українській класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності та підрахунок загальної суми платежів — зборів, податків, мит, акцизів.

4. Заповнення вантажної митної декларації. 

5. Якщо це необхідно, митний брокер може займатися вирішенням нестандартних ситуацій у правовому полі під час проходження митниці.  

Митний брокер — це довірена особа постачальника чи отримувача на кордоні. Його задача забезпечити безпроблемне проходження всіх процедур та відсутність штрафів за помилки під час оформлення. 

Аби не помилитися у виборі спеціаліста, важливо уточнити, чи має він ліцензію митного брокера, яку видає Міністерство податків та зборів України.