Об'ємна вага вантажу

Під час підготовки міжнародних перевезень вантажів менеджер просить у клієнта інформацію про габарити відправки. Частіше за все потрібні лише вага та об’єм, але для авіадоставки необхідно знати й об’ємну (габаритну) вагу. Для чого вона потрібна та як її розрахувати розберемося далі. 

Почнемо з фактичної ваги. Це маса товару разом з пакуванням у кілограмах. Об’ємна вага ж означає щільність майна. Вона потрібна для розрахунку вартості авіаперевезення, особливо для доставки легких вантажів, які займають велику площу. Авікомпаніям невигідно перевозити об’ємні легкі вантажі, тому що доставка більш компактного, але важкого товару коштує більше, а місця займає менше. Об’ємна вага допомагає визначити реальну ціну перевезення будь-якого виду вантажу. Розрахувати її можна двома способами:

1. Визначаємо об’єм вантажу, помножуючи довжину, ширину та висоту у метрах. Потім помножуємо на умовне число, яке прийняте авіакомпанією-перевізником. Це так звана еталонна вага, тобто оптимальна вага, яка може розміщуватися в 1 кубічному метрі. Частіше за все еталонна вага дорівнює 167 кг/м³, деякі компанії орієнтуються на показник 139 кг/м³. Отримане у результаті помноження число й буде об’ємною вагою вантажу.

2. Для другого способу об’єм потрібно поділити на 0,006 (кубічних метрів на 1 кг бруто). Іноді для цього способу об’єм ще й помножують на кількість місць, які займає вантаж.

Для підрахунку вартості перевезення до уваги беруть вагу, яка має більше значення. Якщо фактична вага 100 кг, а об’ємна 200 кг, рахувати будуть по другій.

Дуже важливо правильно вказати всі дані про вантаж. Інакше неправильний розрахунок може призвести до штрафів під час зважування перед завантаження на борт. 

Відправляючи запит на отримання ставки авіаперевезення, завжди вказуйте такі дані:

тип вантажу;

його вагу;

габарити.

Якщо Ви отримуєте вантаж й не маєте всіх даних, запросіть пакувальні листи у постачальник, в них є вся необхідна інформація.