Ро-ро перевозки

Термін «Ро-ро» створено від англійських слів roll on й roll off — закотити та викотити — та використовується для позначення перевезень колісного транспорту й негабаритних вантажів. Якщо при завантаженні товару на контейнеровіз зазвичай використовують крани, то на судна-ролкери вантаж закочують своїм ходом по спеціальній відкидній рампі на кормі чи носі. Переміщення всередині судна відбувається також по рампам чи на спеціальних підйомниках.  

Ро-ро перевезення використовують для таких видів вантажів:

автомобілі;

сільгосп та будівельна техніка;

військова техніка;

готові металоконструкції.

Також існують ролкери, які сконструйовані за принципом парому — на палубу може заїхати вантажна машина з контейнером чи причепом з товарами. Якщо у вантажу немає ходової частини з колесами, завантаження здійснюється за допомогою автомобільних платформ. 

Частіше за все вантаж на ролкерах транспортують без тари, тому існує декілька правил для таких перевезень:

1. Судно має бути устатковане кріпленнями для вантажу.

2. На автомобілях, що перевозяться, також мають бути передбачені кріплення.

3. Якщо перевозится вантажівка з товаром всередині, слід звернути увагу на висоту та компактність розміщення товарів, аби запобігти можливе падіння.

У разі, якщо транспортний засіб не оснащений кріпленнями та немає альтернативного способу фіксації вантажу на борту, капітан має право заборонити завантаження.