Від чого залежать строки доставки вантажів

Питання про строки доставки вантажу одне з найактуальніших для клієнтів логістичних компаній. Але процес організації перевезень складається з багатьох етапів, тому важко вивести середнє значення для всіх операцій. Аби відправити вантаж, необхідно знайти транспортний засіб, зібрати всі документи, організувати доставку в порт чи на склад, враховуючи всі побажання клієнта. Розглянемо основні фактори, які впливають на швидкість доставки вантажу:

1. Вид транспорту.

Очевидно, що лідерами у сфері експрес-перевезень є авіалінії. Доставка вантажу літаком може займати меньше одного дня. Але варто розуміти, що в цій сфері можуть бути різні терміни. Це залежить від того, які авіалінії та умови обере клієнт. Наприклад, якщо бюджет дозволяє полетіти регулярним рейсом топ-авіакомпанії, то, за наявності місць на борту, доставити вантаж в Україну можна у строк від 5 до 7 днів з Китаю або США. Також, якщо вантаж має великий об’єм, замовляють чартер — літак відправляється за замовленням клієнта одразу після завантаження. Більш бюджетні варіанти існують, але транспортування займає декілька тижнів.

Інші види транспорту конкурують між собою у швидкості доставки залежно від маршрута й відстані. Лідер по контейнерним перевезенням — морські судна. Різноманіття регулярних маршрутів дозволяє доставити вантаж з будь-якої точки світу. Але на внутрішньоконтинентальних маршрутах потяг іноді виявляється швидше. Не враховуючи можливі затримки на митниці, поїзд з Китаю в Україну приходить за 18-20 днів, а ось судну потрібно більше місяця.

2. Вид вантажу.

Перевезення повних вантажів одного замовника відбувається набагато швидше збірних вантажів, тому що для відправлення не потрібно чекати доки інші клієнти привезуть свої товари на склад для консолідації.

Також на швидкість доставки може впливати клас небезпеки вантажу, адже не кожна країна дозволяє ввіз та транзит через свою територію небезпечних вантажів.

3. Час на завантаження/розвантаження/перевантаження товару. 

Вантаж довгий час може знаходитися в порту чи терміналі, очікуючи своєї черги на завантаження чи зміну транспортного засобу. Крім того, в останній час, морські порти не встигають вчасно обробляти судна, через це утворюються черги на рейді. А в залізничних перевезеннях варто враховувати час на зміну ходової через різну ширину колій.

4. Час на митниці.

При міжнародних вантажних перевезеннях кожен товар проходить процедуру митного оформлення та сплати митних зборів. Крім того, якщо у співробітників митниці є обґрунтування не довіряти вказаній в документах інформації, вони можуть перевірити вміст контейнерів.

5. Форс-мажори.

Вже відомий на весь світ танкер Evergiven не просто заблокував Суецький канал, він став причиною зриву термінів доставки тисяч товарів. На жаль, експедитори не можуть передбачити всі можливі накладки на шляху. Аби не зазнати збитків, якщо товар пошкоджено чи втрачено, обов’язково потрібно страхувати вантаж. 

Організація міжнародних вантажоперевезень — це складний та багатоетапний процес, планувати його слід заздалегідь, не сподіваючись, що товар зможуть привезти ще «на вчора».