«Скільки коштує перевезти вантаж?» — один з найбільш популярних питань від підприємців-новачків. Навіть не повідомивши менеджерам, що та як планується транспортувати, замовник вже хоче знати вартість. На жаль, міжнародні перевезення вантажів — це не товари у супермаркетах, де одразу є цінник. Так як умови перевезень відрізняються, неможливо вивести єдину ціну та одразу задовольнити інтерес замовника.
Ціна не вантажні перевезення формується на основі багатьох факторів, більш того, залежно від, наприклад, сезону вартість одного й того самого замовлення може відрізнятися, навіть при тому, що вхідні дані залишилися незмінними. Тому варто розглянути окремо кожен фактор, який впливає на ціноутворення.
Вартість безпосередньо перевезення залежить від таких складових:
1. Вид транспортного засобу.
Наприклад, основою вартості морських перевезень є Ocean Freight — це ціна, яку назначає компанія-судовласник (по-іншому, морська лінія) за свої послуги. Також на ціну впливають різноманітні надбавки.
Частіше за інші зустрічається PSS (Peak Season Surcharge) — надбавка за перевезення у «високий» сезон. Такі націнки використовують, наприклад, перед новорічними святами, коли підприємці намагаються отримати товари до початку відпускного періоду.
Інколи морські лінії враховують надбавки за випуск коносамента, опломбування, непередбачуване підвищення ціни на паливо та ін. А ось на формування залізничних тарифів впливає обраний тип вагонів, яким буде здійснюватися транспортування.
2. Відстань та маршрут.
Якщо з відстанню все достатньо зрозуміло, то вплив саме маршруту на ціну не настільки очевидний. Проте вартість перевезення дуже залежить від того, чи є на шляху прямування платні дороги, чи протоки. Ціни на завантаження/розвантаження в різних портах та терміналах відрізняються. До того ж ціна значного росте, якщо вантаж потрібно доставити на територію, де ведуться бойові дії.
У випадку міжнародних перевезень залізничним транспортом на ціну впливає різниця у ширині колій, тому що це передбачає додаткові витрати на зміну ходової частини потягу.
3. Вага та об’єм вантажу.
Вага по-різному може впливати на ціноутворення перевезень. Наприклад, морські контейнерні перевезення вигідні для замовників великих партій товарів, тому що платити за оренду цілого контейнера при перевезенні невеликої партії може бути нерентабельно. При цьому для таких випадків є можливість замовити доставку збірних вантажів — перевезення замовлень різних клієнтів в одному контейнері. Так вартість оренди контейнера розподіляється між учасниками.
Об’єм також має значення, адже вартість перевезення негабаритних вантажів буде перевищувати ціну на стандартні відправки.
4. Додаткові вимоги до вантажу.
Якщо вантаж має характеристики, через які у стандартний процес перевезення потрібно вносити корективи, ціна буде вища. Для перевезення небезпечних вантажів підбирають спеціальний транспорт, маршрут та отримують додаткові дозволи.
Перераховані вище фактори відносять безпосередньо до процесу перевезення, але це не всі опції, які включає в себе комплекс логістичних послуг. К додатковим послугам, які можуть впливати на вартість перевезення, належать:
1. Оформлення необхідних документів: декларацій, сертифікатів, реєстрацій для імпорту чи експорту вантажів.
2. Митний супровід — сплата податків та зборів.
3. Складскі послуги. Склади потрібні не тільки для зберігання вантажів, але й для перевантаження товарів з одного виду транспорту на інший або для консолідації збірних відправок.
Звісно транспортно-логістична компанія не буде працювати безкоштовно, тому у вартість включається комісія за надані послуги.
З урахуванням різноманіття можливих факторів, які впливають на формування цін на вантажоперевезення, під час первинного контакту з клієнтом просто неможливо назвати навіть приблизну вартість. Якщо Ви хочете замовити перевезення вантажів, вкажіть деталі у своїй заявці, це спростить роботу менеджера та скоротить час розрахування вартості.