Міжнародні перевезення 2022: підсумки

Міністерство інфраструктури України оприлюднило підсумки міжнародних перевезень в 2022 році. Незважаючи на російське вторгнення, країна продовжила імпортувати та експортувати товари.

За даними відомства, минулого року Україна експортувала 99,8 млн. тонн товарів вартістю 44,2 млрд доларів США. Найбільше в експортних перевезеннях задіяли морський транспорт. Завдяки роботі «зернових коридорів» у Чорному морі, вдалося перевезти 53,86 млн тонн товарів. 

А от обсяг ввезених товарів становив 30,34 млн тонн на суму 54,5 млрд доларів США.  «Обсяг імпорту найбільш стрімко збільшувався з березня до травня. У цей час галузі вдалось повернутись до обсягу міжнародних автомобільних вантажних перевезень, який Україна мала до повномасштабного вторгнення росії. Від травня до останнього дня року обсяг імпортних товарів, які були ввезені в країну автотранспортом постійно і поступово збільшувався», — зазначають в Мініфраструктури, додаючи, що тільки вантажівками вдалося перевезти понад 11 млн тонн товарів. 

Втім, війна звісно ж повпливала на зменшення обсягів перевезень. За даними Держстату, в 2021 році загальна вартість українського експорту склала 68 млрд доларів США, імпорту — 72,8 млрд доларів США.