На кордоні запрацює «єЧерга» для перевізників

За даними Мінінфраструктури України, у вересні аби перетнути кордон через автомобільний пункт пропуску водіям доводилось чекати своєї черги тиждень, чи навіть більше. При цьому весь час вони знаходилися просто на трасі, чи узбіччі. Аби зробити очікування більш комфортним було створено електронний сервіс «єЧерга».  

«Ми розуміємо, що сама по собі електронна черга не вирішує питання простою вантажів. Це залежить винятково від пропускної здатності прикордонних пунктів пропуску. Між тим попереду – зима. Очікування черги вздовж трас у мороз, по-перше, некомфортно, а по-друге, призводить до ще більших витрат водіїв.

Е-черга надаватиме зручний та зрозумілий для користувачів сервіс, який дозволить економити час та чекати проїзду через кордон на будь-якій зручній локації», — каже заступник Міністра інфраструктури Мустафа Найєм.

В Мінінфраструктури розповідають, що перевізники зможуть дистанційно стати в чергу, а приїхати на кордон вже до визначеного системою часу. Сайт, на якому буде проходити реєстрація, зараз знаходиться на стадії розробки. 

«Заїжджати до сервісної зони водіям буде необов’язково. Де і як очікувати проїзду через кордон перевізник обиратиме самостійно, а система сповіщатиме автоматично телефоном, коли саме час під’їжджати до пункту пропуску. У разі, якщо рух черги затримується чи пришвидшується, водій також отримає сповіщення заздалегідь», — кажуть в Мінінфраструктури.

Днями у коментарі виданню «Укрінформ», Мустафа Найєм додав, що першим пунктом пропуску, де введуть систему електронної черги, стане «Ягодин-Дорогуськ». Там «єЧерга» має запрацювати вже протягом місяця.