Транспортний «безвіз» із Молдовою запрацює з 1 вересня

Україна та Молдова скасували дозволи* на міжнародні вантажні перевезення. З 1 вересня перевезення українських товарів територією Молдови відбуватиметься за спрощеною процедурою. 

«З огляду на великий обсяг вантажів, який зараз рухається у бік Молдови, підписання двостороннього протоколу зніме ризик зупинки руху нашого експорту. Двостороннє скасування дозволів на міжнародні вантажні перевезення, відкриття кілька днів тому залізничної ділянки «Березине – Басарабяска», яка не працювала більше 20 років — це чудові приклади співробітництва у транспортній сфері, посилення взаємодії між Україною та Молдовою», — кажуть у Міністерстві інфраструктури України.

Нові умови не стосуватимуться нерегулярних пасажирських перевезень та перевезень до або з третіх країн. На ці види перевезень Україна отримає 2200 та 10000 дозволів на 2023 рік відповідно.

Нагадаємо, що «Дозвіл» — це основний документ, який дає можливість виконувати комерційні перевезення вантажів або пасажирів по території будь-якої держави іноземним транспортом. Обмін такими документами відбувається на рівні урядів країн-партнерів.