Підписано договір про вивезення зерна через українські порти

Тристоронній договір про перевезення української агропродукції з портів Одеси, Чорноморська та Південного підписали представники України, Туреччини та ООН. Зеркальний договір підписала й Росія. 

Згідно з текстом договору, контролювати вивезення збіжжя буде новостворений консультаційний центр з представників країн-підписантів. Строк дії договору становить 120 днів. 

«Повністю розміновувати акваторію не будуть», — каже спікер Одеської ОВА Сергій Братчук, додаючи, що для суден залишать безпечні фарватери.

Радник голови Офісу Президента Михайло Подоляк заявив, що судна не будуть супроводжувати російські військові кораблі. Також не буде представників РФ й в українських портах. «Усі перевірки транспортних кораблів здійснюватимуться спільними групами в турецьких водах у разі виникнення такої потреби», — каже Подоляк.

Незважаючи на те, що після підписання договору Росія завдала ракетного удару по Одеському порту, в Адміністрації морських портів України оголосили про складання планів судовиходів. «Захід і вихід суден до вказаних морських портів здійснюватиметься шляхом формування каравану, який буде супроводжуватись судном лідирування», — йдеться у зверненні АМПУ.