Українським вантажівкам класу Євро-3 дозволили перевозити товари по Європі

Після підписання договору про міжнародні автомобільні перевезення між Україною та Євросоюзом українські перевізники можуть використовувати вантажівки класу Євро-3* вже в 21 країні ЄС. До переліку входять: Австрія, Бельгія, Болгарія, Греція, Данія, Естонія, Іспанія, Італія, Латвія, Литва, Нідерланди, Німеччина, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Фінляндія, Хорватія, Чехія.

«На даний час Міністерство інфраструктури України веде переговори про допуск транспортних засобів класу Євро-3 з представниками Франції та Швеції», — розповідають в Державній службі України з безпеки на транспорті. 

Втім, у відомстві зазначають, що в країнах, що видали дозвіл, існують ділянки, на яких продовжують діяти обмеження: «В’їзд до окремих населених пунктів чи міст може бути обмежено для ТЗ класу не нижче Євро-4 чи Євро-5, а в окремих районах Австрії тільки Євро-6». Тому, плануючи маршрут, слід дізнатись про наявність додаткових обмежень.

*Євро-3, Євро-4 та ін. — екологічні стандарти, що регулюють вміст небезпечних речовин у вихлопних газах транспортних засобів. Чим вища цифра, тим більше вимог до безпечності вихлопів.