Для українських експортерів відчиняються нові можливості на ринках Великобританії та ЄС

Нещодавно британський уряд виступив із заявою про зміну правил ввозу товарів з України. Скасовано як ввізні мита на український експорт, так і будь-які квоти, тобто обмеження, на кількість товарів, що завозяться. Зокрема нові правила стосуються ячменю, меду, виробів із томатів, птиці тощо.

Таким чином британці намагаються підтримати економіку України. Вслід за сусідами, спростити експорт для України планують і в країнах Євросоюзу. Окрім відміни мит і квот, мова також йде про відміну антидемпінгових заходів щодо продажу металургійної продукції. Єврокомісія вже запропонувала депутатам здійснити цей крок, але для ухвалення рішення може знадобитися кілька тижнів.

Зазначимо, що до російського вторгнення на територію України найбільш поширеними товарами на експорт до Європи були: руда, чорні метали, дерево та вироби з нього, олії та жири, насіння та зернові культури. Більшість цих товарів відправляли морським шляхом. Через блокаду українських портів експортерам доведеться шукати нові логістичні шляхи для перевезення сировини до ЄС.

Крім того, варто звернути увагу на те, що відміна мит не відміняє вимог до якості продукції. Якщо раніше товар не вдавалося експортувати через невідповідність його якості європейським стандартам, то нові правила у цьому випадку не допоможуть спростити ввезення.