Експорт українського зерна: світ шукає можливості запобігти голоду

По даним Організації Об’єднаних Націй, 400 мільйонів людей у світі залежать від постачання українського зерна. До вторгнення РФ на територію України через порти щомісячно відвантажувалося близько 5 мільйонів тонн сільгосппродукції, зараз об’єм не перевищує 500 тисяч тонн, що може спровокувати дефіцит зернових у всьому світі та призвести до голоду у країнах Африки та Близького Сходу.

В організації говорять, що заразу портах залишаються заблокованими десятки суден з відвантаженим зерном, проте загроза з боку ВМС РФ не дає їм змогу вийти у море. Деблокада українських портів, за даними ООН, дасть змогу повернутися на рівень 2-3 мільйонів тонн зерна, відправленого на експорт за місяць. 

В ООН вже закликають країни «Великої сімки» повернутися до обробки сільськогосподарських територій, які вже не використовувались. 

Тим часом країни ЄС розробляють плани допомоги Україні по відвантаженню та вивозу зерна. Так, у Польщі планують створити «сухий порт» на кордоні з Україною для збільшення об’ємів перевезень. А Латвія готова посприяти в перевезенні сільгосппродукції через свої порти.