Звільнення Зміїного: нові можливості для перевезення зерна

Україна відновлює використання водних вантажних шляхів, які були заблоковані через повномасштабне вторгнення Росії. За словами директора ДП «Українське Дунайське пароплавство» Дмитра Москаленка, гирло Бистре, яке сполучає Кілійський річковий порт із Чорним морем, було заблоковано ще на початку повномасштабного вторгнення. 

«Ми розуміли, що через гирло Дунаю ворог може спробувати просунутись вглиб української території. Наші буксири розмістили у Бистрому певну кількість ліхтерів, надійно перекривши гирло», — розповідає Москаленко, додаючи, що після звільненні острова Зміїний, ліхтери (баржі) повернули на місце постійної дислокації. Тепер вони залучені до процесу навантаження суден агропродукцією.

За думкою експертів, шлях через Бистре допоможе зменшити затори на румунському річковому каналі Суліна, через який під час війни здійснювалися всі перевезення з України водним шляхом. «Два барже-буксирні склади успішно перейшли з рейду Суліни до портопункту Кілія через гирло Бистре», — розповіли в Адміністрації морських портів України про перші результати після відкриття шляху.